Skip Navigation LinksJak grać? > Przykład 1 - Mega Millions

Skip Navigation LinksPrzykład 1 - Mega Millions

Mega Millions - 'wysyp': 25/09/2009

     To przykład 'polowania' na korzystną grupę w loterii Mega Millions (losowanych liczb: 5 z 56). Spójrzmy na obecne możliwości 'wysypów' w grupach (ostatnie losowanie z dnia: 22/09/2009) z pomocą funkcji Zachowanie Grup:

  'Złoty' zestaw wydaje się być 'do tyłu' - zakładamy, że będzie nadrabiać.


     Widać to na (Wykresie Grup). Zauważmy aż cztery losowania bez żadnej liczby z tej grupy. Następnie pojawił się 'wysyp' (czarny prostokąt).. ale balans (równowaga wypadnięć) nie został jeszcze przywrócony. Możemy założyć nadejście kolejnego 'wysypu'.     'Złota' grupa (aktualna, obliczona z pomocą funkcji Złoty Zestaw) zawiera następujące liczby: 7, 18, 26, 27, 35, 36, 42, 43, 49, 52. Potrzebujemy tylko 5 więc dobrze byłoby ograniczyć nieco ich ilość, przy okazji zmniejszając koszt gry. Funkcją, od której zawsze zaczynamy jest Liczby w Wysypach:

     Tutaj dowiadujemy się, że podczas 'wysypów', liczby: 27, 35, 36 i 43 wypadały najczęściej. Powinniśmy uwzględnić je w naszym wyborze.

   Aby zdecydować co zrobić z resztą liczb - spójrzmy na Wykres Liczb.

Co widzimy?

  • liczba 27 jest aktualnie 'gorąca' (już ją uwzględniliśmy). Powinna być naszym 'Pewniakiem'.
  • liczba 26 jest regularna - pojawiła się w 'ostatnim' losowaniu, więc teraz będzie chwila przerwy - na tą chwilę nie bierzmy jej.
  • liczba 35 właśnie zakończyłą swoją 'falę'. Ale jej historia, jak również ostatni 'dobry czas' (7 razy/12 losowań) wskazuje, że może wyjść raz jeszcze.


     Tym sposobem wybraliśmy prawdopodobną grupę na następne losowanie - bez liczby 26.. natomiast 27 to nasz 'pewniak'. Ostatecznie mamy tylko 9 liczb! Ilość potrzebnych zakładów jest zdecydowanie zmniejszona..
     ..a w następnym losowaniu (25/09/2009) mamy 'wysyp'!. Liczby to: 7, 27, 42, 49, 52.

     Oczywiście nie znaczy to, że od razu wygraliśmy 'szóstkę' (zależy to od ilości zakładów; mogliśmy mieć kilka 'czwórek' lub 'trójek').. ale w kilku krokach, wykorzystując wiedzę na temat balansu/równowagi w grupach udało się zidentyfikować potencjalnie wygrywające liczby.Zobacz kolejny Przykład.

Copyright ® 2003-2022  Lotto Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone.