Skip Navigation LinksAnaliza > Cykle

Skip Navigation LinksCykle

     Co zrobić gdy mimo 'przejścia' przez wszystkie funkcje wciąż zostaje zbyt dużo liczb? Grając nimi wszystkimi - ilość kuponów może być bardzo duża..
     I tu pojawia się funkcja 'Cykle'. Jej idea opiera się na obserwacji, że wszystkie liczby z puli (w większości loterii ok 50 liczb) są losowane dość regularnie. Więc nie ma możliwości, że np. jedna z liczb losowana jest nieustannie co drugie, 3-cie losowanie.. a inna pokazuje się średnio co 30 losowań.
     Zakres losowań, w którym wszystkie liczby z puli są wylosowane - nazywamy 'Cyklem'.
    Przykładowo (loteria 6/49): gdy zaczniemy liczyć pierwszy cykl od 1 marca, 18-tego kwietnia, po powiedzmy: 22 losowaniach - wszystkie 49 liczb zostały wylosowane (niektóre więcej niż raz). Od następnego losowania (np. 20-ego kwietnia) zaczyna się drugi cykl. W ten sposób właśnie obliczane są cykle.


Co nas najbardziej interesuje to:
  • w jakiej kolejności liczby pojawiają się w cyklu? (np. liczby 5 i 6 często zaczynają cykl lub pojawiają się blisko początku)..
  • ..i co ważniejsze: Jakie liczby nie wyszły jeszcze w aktualnym cyklu?

      Przed obliczaniem cykli - należy zdefiniować ich początek - startowe losowanie. Domyślnie jest to pierwsze losowanie w bazie programu. Zmieniając punkt startowy możemy znaleźć taki cykl, w którym ilość brakujących liczb (tych, które nie zostały jeszcze wylosowane) jest minimalna. Prosimy zauważyć, że każde losowanie należy, de facto do wielu cykli.
   Poprzez porównanie tych brakujących liczb z naszymi (wybranymi do tej pory) – wybór może zostać zawężony..

      Dodatkowo mamy dostępne szczegóły dla każdego cyklu: kolejność wypadania liczb, częstotliwość, data ostatniego pojawienia się liczby.

1 - Informacje: liczba kompletnych cykli, min, max i średnia długość cyklu.
2 - Ustawienie startowego losowania przy obliczaniu cykli. Domyślnie Keniox zaczyna od pierwszego losowania w bazie; Aby znaleźć optymalny na daną chwilę cykl - możesz ustawić pierwsze losowanie.
3 - Wynikowa tabela zawiera:
  • "Nr" - numer cyklu (zaczynając od najnowszego)
  • "Zakres losowań" - zakres losowań, w którym ma miejsce cykl
  • "Losowań" - ilość losowań
  • "Liczby (w kolejności ich losowania)"
4 - Kluczowa informacja: które z liczb aktualnego cyklu nie zostały jeszcze wylosowane
5 - Detale cyklu..

     ..informują o zachowaniu liczb w trakcie trwania cyklu: ile razy dana liczba była losowana i kiedy ostatnio.

Copyright ® 2003-2017  Lotto Solutions. Wszystkie prawa zastrzeżone.